szybka pozyczka
Dzisiaj jest: 17 stycznia 2018      
Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni
wtorek, 07 czerwiec 2016 14:37

Likwidacja gminy – krok pierwszy?

Oceń ten artykuł
(14 głosów)

W  ostatnim czasie w gminie Lubin miały miejsce ciekawe wydarzenia, które mogą zostać przeoczone przez Naszych mieszkańców, bo są wykonywane drobnymi „kroczkami” ale skutek będzie już ogromny. Tego się nie dowiedzą ze strony internetowej i gazety gminnej. - piszą radni Klubu "Razem dla Gminy Lubin".

"Wójt chce nowy budynek administracyjny dla siebie i urzędu gminy. Radni otrzymali w tej sprawie projekt uchwały finansowej, zakładający przeznaczenie prawie 2,5 miliona złotych na zakup budynku biurowego."

"I nagle po zaledwie 6 dniach od wydrukowania projektu uchwały zawierającej ten pomysł, wójt podczas obrad sesji, na której to miała być wyrażona zgoda na zakup budynku, nie wiadomo jakiego?  i nie wiadomo gdzie?, – projekt tej uchwały został przez Niego wycofany." (cyt.: http://lubingmina.pl/likwidacja-gminy-krok-pierwszy/)

Cały artykuł do przeczytania na stronie Klubu Radnych "Razem dla Gminy Lubin".

 

O sprawie zakupu budynku można przeczytać, także na stonie e-legnickie.pl: Krótka pamięć urzędników

"Kiedy kilka lat temu, mimo protestów niektórych radnych i właściciela posesji, Rada Miejska uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Ani prezydent ani nikt z radnych nie przypuszczał, że ta decyzja sprawi w przyszłości spory problem tym samym władzom." (cyt.: http://e-legnickie.pl/inne-z-regionu/publicystyka1/3628-krotka-pamiec-urzednikow).

oraz: Jednak zmienią plan

"Ledwie trzy tygodnie minęły od czasu kiedy przypomnieliśmy urzędnikom miejskim i gminnym, że ich plany przeniesienia urzędów gmin do nowego budynku przy ul. Księcia Ludwika I w Lubinie mogą zostać zniweczone przez obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego. Jak widać nie ma dla nich rzeczy niemożliwych – podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej uchwalona zostanie uchwała o przystąpieniu do… zmiany planu zagospodarowania przestrzennego tego właśnie terenu." (cyt.: http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/lubin/4031-jednak-zmienia-plan)

 

Źródło:

Klub Radnych "Razem dla Gminy Lubin",

e-legnickie.pl

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń
 
Reklama
pauza