szybka pozyczka
Dzisiaj jest: 22 lutego 2018      
Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Piotr
środa, 08 czerwiec 2016 11:34

Mówili o doświadczeniach Polski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Międzynarodowa Konferencja pn. „Droga Polski do Europy – wnioski dla Ukrainy” odbyła się w dniach 2-3 czerwca w Uczelni Jana Wyżykowskiego. O perspektywach dla Ukrainy na najbliższe lata debatowali uczeni z dwóch krajów – Polski i Ukrainy.

W konferencji udział wzięło blisko 40 prelegentów, którzy debatowali podczas obrad plenarnych i obrad w zespołach. Wystąpienia wygłosili pracownicy naukowi oraz studenci Uczelni Jana Wyżykowskiego, Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie, Politechniki Lwowskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechniki Koszalińskiej oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego. Głos zabrał także przedstawiciel Ośrodka Badań i Edukacji Europejskiej w Poznaniu. Poruszano kwestie obecnych i przyszłych wyzwań dla integracji Ukrainy ze strukturami europejskimi. Podstawą do dyskusji były polskie doświadczenia ostatnich 26 lat reformowania systemu społeczno-polityczno-gospodarczego. Konferencję podzielono na cztery panele dyskusyjne. Poświęcone były one bezpieczeństwu, gospodarce, kwestiom prawno-ustrojowym oraz reformie szkolnictwa. – Zupełnie niedawno zaczęliśmy rozmawiać na temat organizacji wspólnej konferencji wraz z UJW - mówi prof. Mykhaylo Mykievych z Uniwersytetu we Lwowie. – Nikt nie spodziewał się, że uda nam się zrealizować ją tak szybko i zakończyć tak ogromnym sukcesem. Dziękuję dziekanowi Wydziału Nauk Społecznych za podjęcie tej inicjatywy i pokierowanie jej organizacją. To spotkanie naukowe było dla nas wszystkich prawdziwą „ucztą intelektualną” – podkreśla.

- Mam nadzieję i głęboko wierzę w to, że wnioski, jakie udało się sformułować podczas konferencji wspomogą naszych przyjaciół z Ukrainy w ich trudnej drodze do członkostwa w zjednoczonej Europie – mówi doc. dr Arkadiusz Kotliński, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UJW. – Wszystkie wystąpienia oraz wnioski pokonferencyjne opublikujemy w formie monografii, tak aby każdy kto nie mógł w konferencji uczestniczyć, zapoznał się z nimi. Będzie ona także stanowiła doskonałe źródło do dalszych prac i analiz naukowych – zaznacza.

Goście z Ukrainy zwiedzili także Starostwo Powiatowe w Polkowicach, interesując się pracą samego urzędu oraz rozwojem i funkcjonowaniem polkowickiego samorządu lokalnego w ostatnich 26 latach.

 

Źródło: UJW

fot. Archiwum UJW

 


1 czerwca rozpoczęła się rekrutacja w Uczelni Jana Wyżykowskiego. W tym roku nowością jest nabór na studia on-line poprzez stronę internetową www.ujw.pl

- Pierwsze osoby, które złożyły podanie w siedzibie Uczelni w Polkowicach oraz w Wydziale Zamiejscowym w Lubinie otrzymały smartfony oraz gadżety UJW – mówi dr Dariusz Zając, kanclerz. W tym roku kandydaci mogą składać dokumenty aż na dziewięć kierunków studiów: Górnictwo i geologia, Mechatronika, Logistyka, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Stosunki międzynarodowe, Administracja, Pedagogika, Zarzadzanie oraz Bezpieczeństwo narodowe. Informacje na temat rekrutacji na studia inżynierskie, licencjackie oraz magisterskie można uzyskać pod numerem tel. 76 746 53 53 oraz na stronie ujw.pl w zakładce Kandydaci - Oferta kształcenia. Proces rekrutacji można rozpocząć klikając w zakładkę Kandydaci i dalej E-rekrutacja. Z końcem czerwca rozpocznie się również nabór na studia podyplomowe.

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń
 
Reklama
pauza