szybka pozyczka
Dzisiaj jest: 17 stycznia 2018      
Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni
czwartek, 09 marzec 2017 12:49

Tesco Dzieciom "Decydujesz-Pomagamy"

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Stowarzyszenie Pro Humanitatis, działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szklarach Górnych bierze udział w porogramie Tesco Dzieciom "Decydujesz-Pomagamy".

W programie udział bierze projekt: "NA ŁONIE NATURY - INTEGRACJA I EDUKACJA W ZIELONYCH KLASACH".

Trwałym rezultatem projektu będzie stworzenie dwóch zielonych klas ulokowanych na terenie 8 - ha parku, w których może się uczyć młodzież w okresie od wiosny do jesieni. Inicjatywa pozwoli na wzbogacenie procesu edukacyjno - terapeutycznego, jak również będzie sprzyjać szeroko rozumianej integracji ze środowiskiem lokalnym.

Projekt pozytywnie wpłynie na społeczność lokalną, która będzie miała możliwość uczestnictwa w spotkaniach edukacyjno - integracyjnych. Uczniowie będą mieli również możliwość uczestnictwa w lekcjach, które prowadzone w niecodziennych warunkach, pozwolą na zmotywowanie uczniów do nauki, poprzez bezpośredni kontakt z naturą odnosząc się do zasobów parku oraz ogrodu szkolnego. Dzieci i młodzież niepełnosprawna będzie miała możliwość integracji z rówieśnikami.

Środowisko lokalne zyska nowe, ciekawe miejsce, które będzie integrowało, a zarazem edukowało lokalną społeczność. Społeczność lokalna będzie uczestniczyć w przygotowaniu zielonych klas (m. in. uczniowie Ośrodka, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Nadleśnictwo Lubin, Tartak w Szklarach Górnych). W zajęciach w zielonych klasach uczestniczyć będą m.in. społeczność Szklar Górnych, społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szklarach Górnych, społeczność Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Szklarach Górnych oraz Szkoły Podstawowej w Szklarach Dolnych.

Program „Decydujesz, pomagamy” jest otwarty na wszystkich społeczników, którzy chcą zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności.

JUŻ OD 8 MARCA DO 4 KWIETNIA 2017 ROKU, NA TEN PROJEKT MOŻNA GŁOSOWAĆ, ROBIĄC ZAKUPY W NASTĘPUJĄCYCH SKLEPACH:

  • Tesco Lubin Paderewskiego 101
  • Tesco Polkowice Młyńska 2a
  • Tesco Ścinawa Lubińska 23

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń
 
Reklama
pauza