szybka pozyczka
Dzisiaj jest: 17 stycznia 2018      
Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni
czwartek, 11 maj 2017 15:20

XV POWIATOWA KONFERENCJA PEDAGOGÓW

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 18 maja o godz. 9.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych odbędzie się XV POWIATOWA KONFERENCJA PEDAGOGÓW z cyklu „Wspomaganie rozwoju dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w procesie kształcenia i wychowania”.

Tematem spotkania będzie „Prawo prawem, a rzeczywistość szkolna - prawa ucznia w kontekście dokumentów statutowych placówek oświatowych”.

Honorowy patronat nad konferencją objął Dziekan Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego dr hab. Marek Furmanek, natomiast swoje wykłady zaprezentują dr Artur Doliński oraz Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka.

Dr Artur Doliński to prelegent w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach i seminariach naukowych. Autor kilkudziesięciu książek i artykułów z zakresu pracy z ludźmi. Od wielu lat zaangażowany w pracę z dziećmi i młodzieżą. Jest autorem licznych programów wychowawczych, organizatorem różnych form wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inicjatorem wielu świetlic socjoterapeutycznych. Zajmuje się kształceniem instruktorów - wychowawców ZHP. Pełni funkcję Komendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP.

Marek Michalak od trzydziestu lat związany jest z pracą na rzecz dzieci i młodzieży.  Z pasją i oddaniem podchodzi do pełnionej funkcji Rzecznika Praw Dziecka. Aktywny w rozpowszechnianiu idei pedagogiki Janusza Korczaka. W swoich działaniach dba o dobro, bezpieczeństwo, edukację dzieci, nie zapomina również o osobach niepełnosprawnych. Jego zaangażowanie w sprawy najmłodszych jest szeroko doceniane i nagradzane – między innymi Orderem Uśmiechu.

Konferencji towarzyszyć będzie prezentacja wydawnictw oświatowych (nowości pedagogiczne, pomoce dydaktyczne) oraz oferta edukacyjna Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych.

Koszt udziału w konferencji wynosi 35 zł. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w spotkaniu.

Chętnych do wzięcia udziału w konferencji prosi się o kontakt telefoniczny pod numerem 76/8497300 do dnia 15 maja 2017r. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń
 
Reklama
pauza