szybka pozyczka
Dzisiaj jest: 17 stycznia 2018      
Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni
środa, 04 październik 2017 16:44

Ekstra Talent za nami – 3,5 tysiąca dzieci trenowało z Ekstraklasą

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Od 11 do 29 września obiekty szesnastu klubów Ekstraklasy gościły młodych uczestników programu „Ekstra Talent”. To cykl imprez, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do 12. roku życia oraz testy sprawnościowe.

Ekstra Talent to jeden z elementów „Akademii Klasy Ekstra” – projektu realizowanego przez Fundację Ekstraklasy wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. W optymalny sposób wykorzystuje on potencjał klubów Ekstraklasy poprzez działania skierowane do dzieci.

W turniejach, jakie odbył się w 16 miastach Ekstraklasy, wzięło udział około 3,5 tysiąca młodych piłkarzy z drużyn zaproszonych przez kluby. Rywalizacja odbywała się na 4 boiskach z udziałem zespołów złożonych z 12 zawodników. Po fazie grupowej i pucharowej, wszystkie drużyny brały udział w uroczystej dekoracji. Medale na szyjach zawodników zawieszali m.in. piłkarze i trenerzy z klubu organizującego turniej.

- Chcielibyśmy namówić młodych ludzi, aby znaleźli czas na wyłączenie komputera, wyjście z domu. Aby poruszali się na świeżym powietrzu razem ze swoimi rówieśnikami. To na pewno zaprocentuje w przyszłości z korzyścią dla ich zdrowia – mówi prezes Fundacji Ekstraklasy Jacek Bednarz.

- Równolegle, we współpracy z Ministerstwem, profesjonalnie sprawdzamy sprawność dzieci oraz ich predyspozycje sportowe. Jest to dla nas to kolejna szansa na zbudowanie silnej bazy talentów i zarażenia sportem jak największej liczby dzieci – dodaje mistrz Polski z Legią Warszawa z 1995 roku.

W przerwach między fazami turnieju, odbywały się testy sprawnościowe pod okiem wolontariuszy z AWF Warszawa. Dzieci mogły sprawdzić się w 3 próbach: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5 metrów oraz w biegu wytrzymałościowym, wahadłowych na 20 metrów. Wyniki testów odbywających się według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, zostały zapisane w Narodowej Bazie Talentów prowadzonej przez Ministerstwo.

Ekstra Talent w liczbach:

16 imprez w 16 miastach Ekstraklasy

3526 chłopców i dziewczynek biorących udział

388 trenerów drużyn

1266 opiekunów dzieci

116 wolontariuszy prowadzących zajęcia

Około 2,8 tysiąca kilometrów pokonanych przez organizatorów „Ekstra Talentu”

 

Wideo z finału cyklu we Wronkach:

https://www.youtube.com/watch?v=FTxQDEGo2tc

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń
 
Reklama
pauza